“Arte di Calimala” je bilo združenje trgovcev s tkaninami in blagom, eno največjih v Firencah, ki je v poznem srednjem veku samo krojilo državljansko moč republike. Trgovina z volno je bila motor, ki je vodil gospodarstvo mesta, člani ceha Calimala pa so bili elita Firenc. Družabna igra Calimala iz ADC Blackfire je namenjena za 3 do 5 igralcev od 10 let naprej in traja vsaj 70 minut. Njen avtor je Fabio Lopiano, za izgled je poskrbel Harald Lieske. Lani je zmagala na priznanem tekmovanju za avtorje igre “Hippodice”.
V svoji dolgi zgodovini je “Arte di Calimala” nadzoroval izvedbo umetniških in arhitekturnih del. Večina firenških cehov je opravljala takšne dejavnosti, Calimala pa se je od drugih razlikovala po številu in uglednih projektih ter mestih, ki jih je upravljala. Odgovorna pa je bila tudi za gradnjo in dekoracijo nekaterih večjih cerkev v mestu.
Igralci namizne igre Calimala so trgovci s tkaninami v srednjeveških Firencah, z vrsto zaupanja vrednih zaposlenih, ki jih dodelijo različnim ulicam v mestu, da tam izvajajo določene ukrepe. Vsaka ulica v igri povezuje dva dela, kjer lahko izvedejo določene akcije. Pri tem igralci proizvajajo in dobavljajo tkanino ter prispevajo h gradnji in dekoraciji različnih zgradb v mestu. Zaposleni ostanejo na teh mestih nekaj časa, izvajajo svoje akcije vsakokrat, ko se aktivira ulica, sčasoma pa napredujejo v mestni svet, kar sproži fazo točkovanja.
Odvisno od števila igralcev ima vsak igralec več diskov. Ko so na potezi, lahko dajo svojega člana na prostor med dvema akcijama, izvedejo obe akciji in aktivirajo vse druge diske na istem prostoru. Ko je četrti disk postavljen na akcijski prostor, najnižji igralec napreduje v mestni svet, kar sproži točkovanje. Ko je postavljen zadnji akcijski disk ali se sproži zadnja faza točkovanja v mestnem svetu, se igra konča. Položaji akcijskega prostora in zaporedje faz točkovanja se razlikujejo od igre do igre, zaradi česar je vsako igranje drugačno. Skrivni cilji in akcijske karte pa še dodajajo negotovost.